Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Skænk af riopalisander med to skydelåger. Top med kehlet kant. Indvending med hylder og udtræksbakker. Model 20. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. H. 80. B. 210. D. 48.
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Effekter der er lavet af riopalisander eller indeholder dele af træsorten, kræver et CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land udenfor EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse. Yderligere information kan fås på opfordring.
Moderne kunst og design, 26. november 2019
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|