1831/799
Dansk møbeldesign
Fritstående skænk af palisander med fire låger, indvendig indretning med hylder og bakker. 1960–1970'erne. H. 82,5. L. 250. B. 48.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Overfladeridser og mærker. Vandskjolder. To nøglehuller har brug for reparation. To løse låsehuller af messing og tre nøgler medfølger.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
28 bud