2441/771
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Et par lænestole med ben af eg, ryg, sider og løse hynder med sort skind. Model 2207. Udført og mærket hos Fredericia Stolefabrik, 1986. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
846158 |