2438/931
Dansk snedkermester
Fritstående skrivebord af palisander. Front med otte profilerede skuffer samt to udtræksplader. Bagside med hylde, to skuffer samt to nedklappelige låger. Greb samt beslag af messing. H. 74. L. 167. B. 85.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke.
Fra
i
Vurdering