911/362
Stort empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med Amor og ung kvinde, timekrans af hvid emalje med sorte romertal. Skiven mærket Lasne, rue Michel-Lecompte, No. 25. 19. årh.s begyndelse. H. 56. B. 44. D. 16.
Møbler, ure, sølv, bronze, porcelæn og tæpper, 30. november 2022
Vurdering
Hammerslag