2031/719
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med ben og armlæn af eg, betrukket med blomstret møbelstof. 1940'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag