12013/​143

Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)

Estève: Peintures Recentes. Udstillingsplakat, 1977. Usign. Litografisk tryk i farver. 70×50.

Litteratur: Maurice Estève. L'Oeuvre Gravé. Catalogue Raisonné. 1986. Les affiches s. 140.

Undersøgt i ramme. Enkelte folder i papiret. Beskåret forneden.

Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK