2432/​1326

Hermès

“Kelly 32” taske af sort krokodilleskind (Crocodile Niloticus) med gyldne beslag, kort hank, aftagelig skulderstrop, et rum med tre indvendige lommer og sort læderfor. Hængelås med to nøgler medfølger. H. 23 x B. 33 x D. 12 cm.

Dustbag medfølger.

Dette emne er omfattet af CITES eksport/import restriktioner. Kontakt venligst afdelingen for yderligere information.

Overordnet set i rigtig god stand, fremstår med mindre tegn på alders og brugsslitage. Mindre slitage på krokodilleskind og hjørner. Nogle ridser og misfarvning på hardware, primært lås foran. Hank og skulderstrop i god stand. God stand indvendigt med minimal tegn på slitage. Hank drop ca. 8 cm. Skulderstrop total længde ca. 81 cm. Antageligt stemplet J i cirkel (1980).

I Lyngby
Vur­dering

80.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?