1820/109
Marie Jørgensen (, dansk maler, ca. 1900)
Franske anemoner. Sign. Marie Jørgensen 1889. Olie på lærred. 30,5×34,5.
Mindre krakeleringer samt enkelte minimale retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 14. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
37 bud