Folmer Bendtsen (f. København 1907, d. Frederikssund 1993)
Seppo Mattinen (f. Helsingfors 1930, d. København 2022, )
To kompositioner. Begge sign. og nummereret. Litografi i farver. Bladstørrelse og lysmål 52×74 og 65×49. (2)
Undersøgt i ramme. Litografien af Bendtsen er gulnet, med misfarvninger og fugtpletter.
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
14 bud