2426/​552

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

“AJ”. Bestikdele af rustfrit stål. Udført og stemplet hos A. Michelsen. (26)

Bestående af: 5 middagsknive L. 19,8., 5 middagsgafler L. 20., 6 højrehåndssuppeskeer L. 16,4., 1 venstrehåndssuppeske L. 16,4., 6 teskeer L. 15,5., 2 smørknive L. 16,5., 1 pålægsgaffel L. 18,7.

Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

24 bud

1041716 (Autobud) 2.200 DKK
800785 2.100 DKK
1041716 (Autobud) 2.000 DKK
800785 1.950 DKK
1041716 1.900 DKK
800785 1.850 DKK
1157558 (Autobud) 1.800 DKK
800785 1.800 DKK
1157558 (Autobud) 1.750 DKK
800785 1.700 DKK
1157558 (Autobud) 1.650 DKK
800785 1.600 DKK
1157558 (Autobud) 1.550 DKK
800785 1.500 DKK
1157558 (Autobud) 1.450 DKK
800785 1.400 DKK
1157558 (Autobud) 1.350 DKK
802028 1.300 DKK
1157558 (Autobud) 1.250 DKK
802028 1.200 DKK
1157558 1.150 DKK
802028 1.100 DKK
926149 1.050 DKK
873649 1.000 DKK