872/38
I. E. C. Rasmussen (f. Ærøskøbing 1841, d. Atlanterhavet 1893)
Fuldmåne over en grønlandsk bygd. Sign. I. E. C. R. Olie på lærred. 55×93.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag