2233/987
Aage Petersen (f. Fakse 1902, d. 1982, Designer for Le Klint)
Højdejustérbar standerlampe af sortlakeret metal og messing. Skærm af plisseret papir. Model 339. Udført hos Le Klint. Maks. H. 187.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 16. august 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|