2416/​811

Dansk møbeldesign

Et par lænestole med ben bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med gul/grøn plys. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Betræk med pletter, smuds og defekter.

Moderne kunst og design, 16. april 2024

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK