2416/811
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med ben bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med gul/grøn plys. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Betræk med pletter, smuds og defekter.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag