2443/791
Dansk snedkermester, Otto C. Jensen
Sofabord opsat på tre kølleformede ben af eg. Cirkulær plade ilagt polykrome mosaikker med motiv i form af fisk. Underside af plade sign. Otto C. Jensen, 1945. H. 54. Diam. 77.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løse samlinger. Et afslag på kanten.
Moderne kunst og design, 22. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
17 bud