2443/​791

Dansk snedkermester, Otto C. Jensen

Sofabord opsat på tre kølleformede ben af eg. Cirkulær plade ilagt polykrome mosaikker med motiv i form af fisk. Underside af plade sign. Otto C. Jensen, 1945. H. 54. Diam. 77.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løse samlinger. Et afslag på kanten.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1048667 4.000 DKK