2032/137
Louis XVI vitrineskab af egetræ, svungen top, front med to sprossede vitrinelåger, senere ben og indbygget lys. 18. årh.s slutning. H. 188. B. 170. D. 38.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag