2032/​137

Louis XVI vitrineskab af egetræ, svungen top, front med to sprossede vitrinelåger, senere ben og indbygget lys. 18. årh.s slutning. H. 188. B. 170. D. 38.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK