1325/863
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Erhvervet af Trapholt i juni 2013.
Et sæt på tre skifterammer af Oregon pine. Udført for FDB. H. 36. L. 54. D. 1,5. (3)
Proveniens: Børge Mogensen, huset på Soløsevej.
Ridser og mærker, brugspatina.
Moderne kunst og design, 18. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
24 bud