1511/​686

Dansk design

Bridgelampe med stamme af hvidlakeret metal og skærm af gennembrudt messing. Model G-94. Udført hos Lyfa. H. 171.

Litteratur: “Belysningshåndbogen”, Lyfa katalog august 1956, side 5–17.

Alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger på stamme. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 10. marts 2015

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK