2426/2281
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 56,3 mm. Uret vejer ca. 106 g. 1910'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Kasse en smule bulet.
Vurdering
Hammerslag
11 bud
900678 | ||
999018 | ||
900678 | ||
818051 (Autobud) | ||
900678 | ||
818051 | ||
999018 | ||
900678 | ||
846622 | ||
900678 | ||
999018 |