2142/151
Russisk “ Umelenia” Gudsmoderikon(Ømhedens Gudsmoder) flankeret af helgen på ramme. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 18. årh. 23,4×19,5.
Proviens: Dansk privatsamling.
Restaureret. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud