921/​312

Signeret Haji Jalili Tabriz tæppe, Persien. Medaljondesign. Signeret: Hadad Værkstedet. Udført i sarte lyse og gyldne farver. Ca. 1900. 361×273.

Antikviteter – kunsthåndværk, møbler og tæpper, 11. juni 2024

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK