2139/​348

Fransk kaminur af forgyldt bronze og zink, urhus med siddende figur, skive af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 30. B. 41. D. 11.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag