2108/​903

Hack Kampmann, tilskrevet (f. Ebeltoft 1856, d. Frederiksberg 1920)

Lysekrone af bronze med seks svungne arme. Ca. 1910. Diam. 65.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærme mangler. Loftsmontering mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag