12043/60
Hovedvandsæg af sølv. Utydelig stemplet. 19. årh. begyndelse. Vægt 52 g. H. 7,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag