A. E. Kieldrup (f. Haderslev 1827, d. København 1869)
Strandparti med skov i bagrunden. Sign. monogram 1853. Olie på papir monteret på papir. 19×23.
Proveniens: Auktion over dødsboet efter E. August Bloch, 1920 nr. 63.
Enkelte mindre retoucheringer.