2006/393
Tysk dørslag af glaseret lertøj, delvis gennembrudt og dekoreret med bier og inskription “An Gottes Segen ist alles gelegen, seit mit uns, anno 1875”. 19. årh. Diam. 28.
Kanthak. Glasurafskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud