2445/30
Nepalesisk figur af forgyldt og delvist koldbemalet bronze i form af Buddha, siddende på lotustrone med krukke. 20. årh. H. 20.
Tekst ændret d. 29.10.
Løs kobberbund.
Fra
i
Vurdering
1072623 | ||
815977 |