2022/729
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
“Papirkniven”. Lænestol af palisander, løse hynder i sæde og ryg med lys grå uld. Model 121. Udført og mærket hos Magnus Olesen. 1960'erne.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||