2032/​272

BMW, Lamborghini, Opel Manta, Lexus, Citroén 2CV, Citroén 15CV, Ferrari m.fl. 20 modelbiler af metal i skala 1:18. Mrk. Revell, Mira, Vurago, Maisto, Roadlegends, Kysho m.fl. L. 20–27. (20)

Proveniens: Dansk privatsamling.

BMW 502, 1955, blå.

BMW 502, 1955, blå metal.

BMW 502 1955, sort.

BMW 850 I, hvid.

BMW 850 I, rød.

Lamborghini Diamlo, 1990.

Opel Manta B.

Chevrolet Corvette, 1953.

Honda NSX.

Lexus LS 400.

Ferrari 348 TS.

Ferrari 348 TB.

Ferrari 348.

Ferrari Mythos.

Mercedes-Benz 500SL, rød.

Mercedes-Benz 500SL, grå.

Citroén 2CV, 1952.

Citroén 15CV, seks cylinder 1952.

Caterham Super Seven, gul.

Caterham Super Seven, grøn.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Småfejl og mangler kan forekomme.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag