12040/137
Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)
Wilhelm Freddie: Kompositioner. Set på fem litografier. Usign. Det litografiske arbejde er udført af Fihl-Jensen. 1971. Motivmål 13,5×13,5. Rammemål 33×24. (5)
Fra
Direkte
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Dette emne er udgået