2427/23
Russisk ikon med fremstilling af Skt. George og Dragen. Tempera på træpanel. Ca. 1800. 62×50 cm.
Mindre aldersslitage, inklusive retoucheringer (primært langs kanter), flere krakeleringer, enkelte mærker og afskalninger. Antagelig senere høvlet bagside.
Vurdering
Hammerslag
1151322 (Autobud) | ||
1105530 | ||
1151322 |