12103/​36

Paul Schärer og Fritz Haller

USM Haller. USM Haller disk af pulverlakerede metalplader og forkromet stål. Indvendig med hylder. L. 206 D. 37, sider D. 111 B. 12.

Sælger oplyser

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Bemærk venligst, at Bruun Rasmussen Kunstauktioner ikke har besigtiget dette emne fysisk, men udelukkende vurderet det ud fra sælgers fotomateriale. Derfor kan vi ikke udfærdige en standsbeskrivelse, og det er heller ikke muligt at rekvirere en rapport over emnets stand.

Auktion

Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021

Kategori
Vur­dering

6.000–8.000 kr.

Solgt

Hammerslag

3.000 kr.  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
3.000 kr.