2041/​284

Tre kinesiske vaser af porcelæn, dekoreret i farver med kvinder i have og en med mand og børn. Omlavet til lamper. 20. årh. H. ekskl. montering 27–28,5 cm. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Med hul til ledning. Brændingsfejl.

Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag