Michael Kvium (f. Horsens 1955)
Identity III”, 1997. Sign. Kvium 97, 106/120. Litografi i farver. Bladstørrelse 30×30.
Litteratur: “Michael Kvium - Det trykgrafiske værk 1979–2006”, nr. EC 091, 092 og 093, ill. s. 108–109.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Grafik og editioner, 16. april 2024