2440/1240
A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse)
Broche af sterlingsølv i form af et blad. Vægt ca. 9,5 g. B. 4 cm. L. 5,7 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Vurdering