2033/809
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-5”. Et par pendler med skærme af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 50. (2)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||