2416/108
Koreansk flaske af porcelæn, dekoreret i blåt med stiliseret bladværk, montering af metal. Joseon. 19. årh. H. 16,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladeridser og -mærker. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag