1907/542
Arne Wahl Iversen (f. Nyborg 1927, d. 2016)
Fritstående skrivebord af palisander med rum og tre skuffer. Udført hos Vinde Møbelfabrik. H. 74/84 L. 70. B. 100.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle pletter. Nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 12. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud