1724/8553
Russisk ikon med fremstilling af Skt. Georg der bekæmper dragen, dækket af forgyldt og forsølvet ciseleret oklad og halo. C. 1900. 22,5×18.
Ridser og mærker.
Russisk tema, 12. juni 2017
Vurdering
Hammerslag
31 bud