2448/​131

Rokoko dragkiste af guldstafferet nøddetræ, front med fire skuffer, beslag og håndtag af bronze, cabriole ben. 18. årh. H. 122. B. 123. D. 70.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Mindre finérskader.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

836355 1.550 DKK
989296 1.500 DKK