2022/16
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Opstilling med roser. Usigneret. Olie på plade. 31,5×23.
Mindre afskalninger. Behov for rensning. Matte områder på blade. Enkelt mindre retouchering.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag