873/212
Rundt svensk spisebord med udtræk af hvidmalet træ, fem tillægsplader med ben og sarg udskåret med rosetter, tilspidsede kannelerede ben. Gustavaiansk form, 19. årh. og senere. H. 75. L. ialt 405. Diam. 135.
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag