2044/100
Emil Wennerwald (f. København 1859, d. sst. 1934)
Landskab med sø og bjerge. Sign. E. Wennerwald, 1907. Olie på lærred. 63×89.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag