2434/740
Dansk møbeldesign
Lænestol med stel af teak. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med grønt skind. Udført 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med slitage og mindre reperation ved ryg.
Moderne kunst og design, 20. august 2024
Vurdering
Hammerslag