Eugène-Louis Gillot (f. Paris 1868, d. 1925)
Folkeliv ved en flod. Sign. E. Louis Gillot. Olie på lærred monteret på træ. 40×49.
Retoucheringer og enkelte minimale afskalninger langs kant. Behov for let overfladerensning.