Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Parti fra Marselisborgskovene. Usigneret. Olie på lærred. 40×56.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Enkelte retoucheringer.