1425/628
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989)
Flad skål af massiv drejet teak med tre små fødder. Stemplet Kay Bojesen, Denmark, Teak, Finn Juhl Design. Udført hos Kay Bojesen. H. 7,5. L. 23,5. B. 22,5.
Enkelte overfladiske ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. juni 2014
Vurdering
Hammerslag
17 bud