2108/786
Jørgen Brynjolf (f. Viborg 1931, d. København 1993)
To kompositioner, 1969–1970. Begge sign. Brynjolf. Olie på lærred. Hver 50×65. (2)
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger samt krakeleringer. Mindre optørringsrevner.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag