1920/1604
To tyske lågpokaler samt pokal af glas med slebet dekoration, en Hessisk type med fem perler omkransende centralperlen. 18. årh. H. 18–24 cm. (3)
Almindelig brugsslitage. Det ene låg med afslag og slebet lågknop.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag