1920/​1604

To tyske lågpokaler samt pokal af glas med slebet dekoration, en Hessisk type med fem perler omkransende centralperlen. 18. årh. H. 18–24 cm. (3)

Almindelig brugsslitage. Det ene låg med afslag og slebet lågknop.

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.000 DKK